Are you looking for Sweden's official website for tourism and travel information? Go to visitsweden.com

×

Våra kontor

Huvudkontor

Visit Sweden
Box 3030
103 61 Stockholm
Tel 08-789 10 00
Fax 08-20 37 29

Besöksadress:
Slussplan 9, Gamla stan, Stockholm
info@visitsweden.com

Danmark

Kompagnistraede 34, 5.sal
DK-4208 Köpenhamn
Landschef: Anne Schöldtz Bjerregaard
anne.bjerregaard@visitsweden.com
Om marknad Danmark

Norge

Övre Slottsgate 7
NO-0157 Oslo
Landschef: Thomas Johansson
thomas.johansson@visitsweden.com
Om marknad Norge

Tyskland

Michaelisstrasse 22
DE-204 59 Hamburg
Landschef: Nils John
nils.john@visitsweden.com
Om marknad Tyskland

Nederländerna

p/a HNK Amsterdam Arena
Burg. Stamanweg 105
1101 AA Amsterdam
Kontakt: Anne Tusveld
anne.tusveld@visitsweden.com
Om marknad Nederländerna

Storbritannien

Sweden House
5 Upper Montagu Street
London W1H 2AG
Landschef: Gabriel Dorch
gabriel.dorch@visitsweden.com
Om marknad Storbritannien

Frankrike

11 Rue Payenne
FR-75003 Paris
Landschef: Linda Williams
linda.williams@visitsweden.com
Om marknad Frankrike

USA

655 Third Avenue
Suite 2010
New York NY 10017
Om marknad USA

Kina

Room 324, Radisson Blu Hotel
Beijing
6A, East Beisanhuan Road
Chaoyang District
Beijing 100028 PR China
Landschef: Lynn Li
lynn.li@visitsweden.com
Om marknad Kina

Indien

Marknad Indien bearbetas från huvudkontoret i Stockholm.
ruth.dolla@visitsweden.com
Om marknad Indien

På denna webbplats använder vi cookies i syfte att samla in statistik så att vi kan förbättra upplevelsen för våra användare. Genom att surfa vidare godkänner du vår cookiepolicy och personuppgiftspolicy.